HALC-EW24
MPN
EW24
Out of stock
Free Shipping
Quick Shipping
Usually ships in 1 business day to anywhere in the U.S.
Southern California Shipping Savings
to Southern CA on this and other qualified items.*
Ships in 1-2 Business Days
on thousands of items while in stock.
Simple Returns
on most orders if something’s not quite right.
Flat Rate Shipping Savings
to anywhere in the U.S*
Ships in 1 Business Day
on thousands of items from supplies to equipment.
Simple returns
Flat Rate Shipping Savings
to anywhere in the U.S.*
Ships in 1-2 Business Day
Free Shipping Promotion
Free Shipping
to CA, NV, AZ, UT and WA on this and other qualified items.*
Ships in 1-2 Business Day
Temporarily Out Of Stock
Highlights
Eagleware® Stock Pot, 24 qt., 12" dia. x 12-7/16" deep interior, round, without cover, riveted nickel/chrome plated steel handles, dent-resistant, 8 gauge aluminum, satin finish, NSF, Made in USA
Weight & Dimensions
Length 24 in.
Width 28 in.
Height 12.5 in.
Weight 6.5 lbs.
Specifications
Manufacturer Alegacy Foodservice Products G
SKU HALC-EW24
MPN EW24
Allow Offer On Product Select Status
Capacity (qts) 24 qt.
Material Aluminum
Shipping and Returns
Info & Resources
Questions & Answers
Freight Saver
Description