BEVA-WTR72AHC
MPN
WTR72AHC
Highlights
It features a durable stainless steel worktop, 4" backsplash, stainless steel exterior, aluminum interior, 17.88 cu. ft. capacity, self-closing doors design, magnetic gasket, cartridge style hinges, 6 epoxy-coated shelves, CFC and HCFC-free cabinet insulation, eco-friendly R-290 refrigerant, full electronic control, 36 - 38 degrees Fahrenheit temperature range and 6" casters (2 with brakes).
Weight & Dimensions
| Length | 29.25 in. |
|---|---|
| Width | 72 in. |
| Height | 39.5 in. |
| Weight | 305 lbs. |
Specifications
| Manufacturer | Beverage-Air |
|---|---|
| SKU | BEVA-WTR72AHC |
| MPN | WTR72AHC |
| Allow Offer On Product | Select Status |
| Voltage | 115V |
| Access Type | Doors |
| Compressor Location | Rear |
| Sections | 2 |
| Phase | 1 |
| Hertz | 60 hz |
Shipping and Returns
Get It:
- Shipping Policy
- Return Policy
Questions & Answers
Description
TOP