HATC-HL-72-2
Highlights
Glo-Rite® Display Light, strip type with aluminum housing & toggle switch, 72" long, with extra lamp assembly, NSF, UL, UL EPH Classified, ANSI/NSF 4, CSA, Made in USA
Weight & Dimensions
| Length | 3 in. |
|---|---|
| Width | 72 in. |
| Height | 2.5 in. |
| Weight | 22 lbs. |
Specifications
| Manufacturer | Hatco Corporation |
|---|---|
| SKU | HATC-HL-72-2 |
| MPN | 0 |
| Allow Offer On Product | Select Status |
| Wattage | 600 Watts |
| Phase | 1 |
| Hertz | 60 hz |
| Voltage | 120V |
| Control Type | Toggle Switch |
| Material | Aluminum |
| Color | Silver |
| Amps | 5 |
| NSF Listed | Yes |
| Made in America | Yes |
| Finish | Aluminum |
| Style | Incandescent |
Shipping and Returns
Get It:
- Shipping Policy
- Return Policy
Questions & Answers
Description
TOP