HATC-GRFHS-21
Highlights
Weight & Dimensions
| Length | 28.5 in. |
|---|---|
| Width | 21.38 in. |
| Height | 22.75 in. |
| Weight | 63 lbs. |
Specifications
| Manufacturer | Hatco Corporation |
|---|---|
| SKU | HATC-GRFHS-21 |
| MPN | 0 |
| Allow Offer On Product | Select Status |
| Made in America | Yes |
| Style | Heated |
| Color | Silver |
| Installation Type | Countertop |
| Power Type | Electric |
| Hertz | 60 hz |
| NSF Listed | Yes |
| Heating Source | Metal Sheathed / Calrod |
| Phase | 1 |
| Amps | 10 |
| Wattage | 1,200 watts |
| Voltage | 120V |
Shipping and Returns
Get It:
- Shipping Policy
- Return Policy
Questions & Answers
Description
TOP
Hatco GRFHS-21 Glo-Ray 21" Portable Fry Holding Station ensure your most popular sides stay at hot and safe temperatures throughout the day. It is 21" long and conveniently portable. It also feature thermostatic controls and dlotted holding bin.