TURA-JBT-36-N
Highlights
J Series Refrigerated Buffet Table-side mount, one-section, 7.5 cu. ft., (1) stainless steel swing door with recessed handle, digital temperature control, stainless steel top, front, sides & back, stainless steel interior floor with aluminum side panels & door liner, hot gas condensate system, (1) PE coated wire shelf, (6) 1/3 size condiment pans included, 4" dia. swivel casters (2 with brakes), front breathing, self-contained side mount compressor, R290 Hydrocarbon refrigerant, 1/3 HP, 115v/60/1-ph, 3.66 amps, NEMA 5-15P, cETLus, ETL-Sanitation
Weight & Dimensions
| Length | 36 in. |
|---|---|
| Width | 28 in. |
| Height | 29 in. |
| Weight | 171 lbs. |
Specifications
| Manufacturer | Turbo Air |
|---|---|
| SKU | TURA-JBT-36-N |
| MPN | 0 |
| Allow Offer On Product | Select Status |
| Voltage | 115V |