AMER-ARSPSH18
MPN
ARSPSH18
Highlights
American Range SPSH-18 - Stock Pot Range, Gas 3 Three Ring Burners was deasigned for efficiency, durability, and usability. This units is an economic way of saving space on your countertop with its space-efficient model measuring 18 inch W x 21 inch D x 18 inch H, It is made of solid stainless steel and has one burner head with three concentric rings, stainless steel pilots, a full width crumb tray and inch legs.
Weight & Dimensions
| Length | 21 in. |
|---|---|
| Width | 18 in. |
| Height | 18 in. |
| Weight | 130 lbs. |
Specifications
| Manufacturer | American Range Corporation |
|---|---|
| SKU | AMER-ARSPSH18 |
| MPN | ARSPSH18 |
| Allow Offer On Product | Select Status |
| Power Type | Manual |
| Number of Burners | 1 |
| Total BTU | 90,000 |
Shipping and Returns
- Get It:
- Shipping Policy
- Return Policy
Questions & Answers
Description
TOP