IMPE-IHPA-6-36
MPN
IHPA-6-36
Highlights
Imperial IHPA-6-36 Hot Plates 36" W (6) Open Burners
Weight & Dimensions
| Length | 31.38 in. |
|---|---|
| Width | 36 in. |
| Height | 10.75 in. |
| Weight | 210 lbs. |
Specifications
| Manufacturer | Imperial MFG |
|---|---|
| MPN | IHPA-6-36 |
| SKU | IMPE-IHPA-6-36 |
| Allow Offer On Product | Select Status |
| Number of Burners | 6 |
| Gas Type | LP, NG |
| Total BTU | 192,000 |
Shipping and Returns
- Get It:
- Shipping Policy
- Return Policy
Questions & Answers
Description
TOP
Imperial IHPA-6-36 36" Hot Plates offers optimum convenience and usability in all of your restaurant cooking needs. It has six open cast iron burners, cast iron grates, removable crumb tray, standing pilot, stainless steel front, sides, and landing ledge, and 4" heavy duty legs with adjustable feet.